2007. augusztus 18., szombat

Blöff a pókerben

Örült Harry megosztja velünk gondolatmenetét a blöffröl....
Blöff a pókerben
A blöff a pókerben az egyik legnehezebb dolog ,de egyben nagyon fontos része a játéknak.Ha nem blöffölünk,akkor nem lehetünk sikeres pókerjátékosok.A sikeres blöffhöz nagyon jó érzék kell,fontos az idözités és a kivitelezés.
A pozició a legjobb választás a blöffre
Ha pozicióban vagyunk,akkor könnyebb blöffölni,mert hasznos ha látjuk,hogy az ellenfeleink miként cselekednek az adott körben.Ha mindenki passzol az adott körben és mi hátul vagyunk,akkor a legjobb a poziciónk a blöffre még úgy is,hogy ha mögöttünk van még egy ember,akit megelözhatünk a hívásunkkal.Ezt a fajta blöfföt nyugodtam használhatjuk rendszeresen és az esetek többségében el is fogjuk vinni a kasszát. A legbacsapósabb része a blöffnek mint tudjuk a lassú játék és a nagyon agresszív játék.Megpróbáljuk elvinni a kasszát azoktól az ellenfelektöl,akik kivárnak egy jó lappal gyenge ellenfélként nehezen tudjuk olvasni oket és ez sokba fog kerülni nekünk. A hiba ezekben a játékosokban az,hogy nem próbálják meg olvasni az ellenfeleiket. Tegyünk fel 3 kérdést,amikor pókerezünk:
Mi van az ellenfelemnél?
Az ellenfelemm szerint mi van nálam?
Az ellenfelem szerint én mit gondolok,hogy mi van nála?
Hogyan cselekedjünk a riveren a blöffünkel?
TKétségkívül ez a legfélelmetesebb helyzet,amikor blöffölünk.Blöffölsz a floppon és az ellenfeled tarja az emelést,utánna blöffölsz a törnön és az ellenfeled ezt is adja akkor tuduk valamit csinálni a riveren? Ez az a helyzet,mint amikor gyerekekböl felnöttek leszünk,de végülis ha jól olvastuk az ellenfelünket vagy ha sorra vagy flössre váró ellenfelünknek nem jön le a lapja a riveren,ami keigészíheti a kezét,akkor az egyetlen lehetöségünk a támadás. Összefoglalva az eddigieket a jó blöffhöz gyakorlat kell és állandóan figyelnünk kell a játékosokat körülöttünk,próbáljunk meg emelni és nem tartani a tétet és próbáljuk meg az ellenfeleinket állandóan nehéz döntések meghozására kényszeríteni.
Hibbant Harry álláspontja a blöffröl,természetesen nem mikrolimitrol van szó.

2007. augusztus 17., péntek

Játék közepes párokkal

Lammy-tol lehet tanulni,használható tippeket ad a játékosoknak.Becsületes nevén Thomas Lamatsch így nylivánul meg a közepes párokkal (77-TT) való játékról:
A közepes párokkal kivállóan lehet emelni,amikor még senki nem jött be a pot-ba,de óvatosan kell bánni az emelésekkel laza-agresszív asztalon korai pozícióból.Ha pl. egy aktív játékos (másnéven laza) emelt elottünk,és még senki sem adta meg,akkor ezek a lapok nagyon jók a visszaemelésre.De ha egy feszes játékos emelt elottünk,akkor legyünk óvatosak a visszaemeléssel,mert könnyen ráfaraghatunk,ekkor kezeljük ezeket a lapokat alacsony párokként. Ha valaki emelt elottünk,és ráemeltek,akkor nem szabad ezeket a lapokat megjátszanunk írja Lammy.A legjobb amit remélhetünk egy 'coin-flip' szitu. Viszont nagyon jó lapok,ha ss-ként(max 20xBB) all-in kell mennünk,vagy amikor valaki bejön egy emelésre. Ha a floppon jön magasabb lap,mint a mi párunk és ha több ellenfelünk is van akkor ezek a párok dobólapnak megfelelnek.Pl.: ha nálunk 99 van és a flop KQ7 és van 2 ellenfelünk,akkor az ilyen lapokat célszerü eldobni. A végso célod ezekkel a lapokkal,hogy flop-ra set-ed legyen,és akkor is agresszívan kell megjátszani a lapjainkat,foleg ha van lent egy A. Így összlapátolhatunk velük némi apanázst.
Úgy döntöttem,hogy megpróbálok valami hasznosat firkálni a naplómba és kapok elég sok ilyen jellegu levelet,így megpróbálom ezeket ide pakolni,hátha lehet tanulni belolük. Ja,Lammy foként a versenykben van otthon és csókoltat mindenkit. :-)